< powrót do listy artykułów
Leki na problemy z uszami
Włókna nerwowe w uchu są podzielone na słuchowe i przedsionkowe. Pod wpływem niekorzystnych czynników cierpi nerw słuchowy. Zanikowo-degeneracyjne zmiany w komórkach aparatu odbierającego dźwięk powodują zmniejszenie słuchu, wystąpienie szumu w uszach i zmniejszenie zrozumiałości mowy. Zapalenie nerwu słuchowego najczęściej występuje, jako powikłanie procesu zapalnego w uchu. Ryzyko utraty słuchu jest wyższe u mężczyzn, a także wzrasta po 50 roku życia. Stopień upośledzenia słuchu może wahać się od niewielkiego ubytku słuchu do całkowitej głuchoty. Zaobserwowano, że nerwowe zapalenie nerwu słuchowego prawie nie występuje wśród mieszkańców obszarów wiejskich, podczas gdy życie miejskie, ze stałym obciążeniem hałasem, jest jednym z oczywistych czynników wywołujących tę patologię.
Objawy zapalenia ucha
Co do zasady symptomem, który prowadzi osobę do lekarza, jest ograniczenie słuchu. Jednak dysfunkcja słuchowa może mieć inny charakter, stopień i szybkość rozwoju. Istnieją różne rodzaje utraty słuchu:
- Ogólny spadek podatności na wszystkie dźwięki;
- Upośledzenie rozumienia mowy;
- Szum lub dzwonienie w uszach;
- Zmniejszenie podatności na dźwięki o pewnej częstotliwości: niskiej lub wysokiej;
Pozostałe objawy zależą od intensywności występujących procesów zapalnych i zwyrodnieniowych. Mogą to być: ogólne osłabienie, ból w uszach, brak równowagi, zawroty głowy, nudności, gorączka, zmiany ciśnienia krwi, uczucie pełności lub przepływu płynu w uchu.
Objawy ostrego zapalenia ucha
Jest to silny kłujący ból w uchu, wzrost temperatury, zmniejszenie słuchu, hałas w uchu. Po przebiciu błony bębenkowej, która zwykle ma miejsce w drugim lub trzecim dniu choroby, pojawia się wydzielanie ropy z ucha i objawy ustępują. Jeżeli przebicie błony bębenkowej nie wystąpiło niezależnie, konieczne jest małe przebicie, aby umożliwić wylanie się ropnej (błona bębenkowa następnie leczy się bezpiecznie).
Leczenie stanu zapalnego ucha
Leczenie zapalenia ucha w dużej mierze zależy od przyczyn, które przyczyniły się do jego rozwoju. Może to być:
- Krople do uszu wspomagają leczenie stanu zapalnego przewodu słuchowego;
- Terapia antybakteryjna;
- Detoksykacja w przypadku regularnego narażenia na substancje toksyczne;
- Leczenie chirurgiczne w przypadku nowotworów i urazów głowy;
Najkorzystniejsze rokowanie w leczeniu zapalenia nerwu słuchowego wywołanego ostrymi infekcjami, a także utratą słuchu pochodzenia toksycznego i traumatycznego. Celem leczenia innych rodzajów ubytków słuchu jest spowolnienie tempa utraty słuchu i adaptacji społecznej za pomocą aparatów słuchowych. Jednak w początkowej fazie choroby można spróbować zahamować dalszy rozwój stanu zapalnego ucha, za pomocą kropli które można kupić w aptekach internetowych. Odwiedzając stronę apteki warto zapoznać się z katalogiem leków na problemy z uszami i rozpocząć ich stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli takie leczenie nie przyniesie efektów, należy się udać do laryngologa. Z reguły ostre zapalenie ucha środkowego wymaga leczenia do lekarza laryngologa. To prawda, że niektóre przypadki nieskomplikowanego zapalenia ucha można leczyć samodzielnie, ale bardzo trudno jest przewidzieć stopień ciężkości tej choroby bez badania specjalisty. Z preparatów medycznych można stosować krople do uszu, leki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu lub paracetamolu, leki na problemy z uszami takie jak leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym. Jednak w większości przypadków podstawą leczenia jest terapia antybiotykowa wyznaczona przez laryngologa.
Powikłania po zapaleniu ucha
Spośród poważnych i niebezpiecznych powikłań zarówno ostrego, jak i przewlekłego zapalenia ucha, można zauważyć: zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, ropnie mózgu, uporczywe zaburzenia słuchowe lub przedsionkowe, zapalenie wyrostka sutkowatego, itp. Wszystkie te komplikacje, jak już wspomniano, mogą wystąpić tylko w przypadku braku szybkiego leczenia lub w wyniku zaniedbania porady lekarza. Dlatego uważna dbałość o przewód słuchowy jest ważnym czynnikiem w unikaniu powikłań i niekorzystnych skutków zapalenia ucha.
Leki na problemy z uszami dostępne w aptece online
Krople do uszu przynoszą ulgę przy powstaniu stanu zapalnego. Krople zawierają substancje czynne, powodujące zmniejszanie się opuchlizny i zabezpieczają ucho przed czynnikami zewnętrznymi. Preparat usuwa powstałe podrażnienia, łagodzi świąd oraz zaczerwienienia. Krople służą do leczenia ucha zewnętrznego, niwelują ból. Składniki zawarte w produkcie to: gliceryna posiadająca właściwości wiązania wody a tym samym zmniejszania opuchlizny, tworzenia warstwy ochronnej zabezpieczając ucho przed dalszymi podrażnieniami. Pantenol to kolejny składnik działający wspomagająco i ochronnie na przewód słuchowy. Krople do uszu wspierające ochronę przed dalszym rozprzestrzenianiem się stanu zapalnego z ucha zewnętrznego na pozostałe części przewodu słuchowego posiada w swoim składzie srebro o właściwościach antybakteryjnych. Drugim ważnym składnikiem jest miedź o funkcjach utleniających i przeciwgrzybiczych. Krople do uszu powodują zmniejszenie odczuwania swędzenia, bólu ucha oraz odetkania zablokowanego ucha. Inny przykład kropli do uszu zalecanych do stosowania w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego powstał na bazie pochodnej kwasu salicylowego - salicylan choliny. Krople niwelują ból ucha, świąd i usuwają zaczerwienienie. Lek ten jest wskazany również do zmiękczania woskowiny przed poddaniem się płukania uszu. Krople do uszu zawierające w swoim składzie olejek goździkowy, olejek geraniowy, etanol, symbio, glicerynę działają wspierająco podczas leczenia zapalenia ucha. Substancje wchodzące w skład kropli niwelują dolegliwości bólowe ucha, ograniczają obrzęk wewnątrz przewodu słuchowego. Ponadto krople poprawiają wilgotność przewodu słuchowego i wspierają antybiotykoterapię. Produkt przeznaczony jest leczenia zapalenia ucha na tle infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.
Krople do ucha środkowego
Krople do ucha zawierające klotrymazol przeznaczone są do leczenia grzybiczych zakażeń ucha środkowego i zewnętrznego spowodowanych namnażaniem się drożdży z rodzaju Candida, pleśni z rodzaju Aspergillus oraz innych grzybów. Substancja czynna posiada właściwości przeciwgrzybicze. Krople do uszu zalecane przy ostrym zapaleniu ucha środkowego, błony bębenkowej oraz przewodu słuchowego zewnętrznego, oraz do zmiękczania woskowiny przed płukaniem ucha. W skład produktu wchodzi choliny salicylan, który posiada działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Zatkanie ucha czopem woskowinowym
Kanał uszny wytwarza specjalną substancję, którą wszyscy znają, jako woskowinę. Chroni ona ucho przed kurzem, ciałami obcymi i mikroorganizmami, a także chroni skórę przewodu słuchowego przed podrażnieniami powodowanymi przez wodę. W normalnych warunkach nadmiar tej substancji naturalnie opuszcza kanał i wchodzi do otworu ucha, a następnie zostaje wypłukany. Kiedy gruczoły wytwarzają więcej woskowiny niż jest to potrzebne, mogą gromadzić i blokować ucho. Kiedy ucho jest myte można przypadkowo popchnąć woskowinę głębiej, powodując zatkanie przewodu słuchowego. Często do zatoru dochodzi także wskutek czyszczenia ucha patyczkiem higienicznym. Kumulacja woskowiny jest częstą przyczyną tymczasowego uszkodzenia słuchu. Przyczyną bólu w uchu może być nie tylko zapalenie ucha, ale także zatkanie woskowiną uformowaną w kanale słuchowym. Długotrwałe zatkanie ucha może prowadzić do infekcji. Mogą wystąpić niepokojące objawy takie jak:
- Ciężki, uporczywy ból ucha;
- Wypływ wydzieliny z ucha;
- Wysoka temperatura ciała;
- Długotrwała utrata słuchu;
- Nieprzyjemny zapach z ucha;
- Zawroty głowy;
Ważne jest, aby pamiętać, że utrata słuchu, zawroty głowy i ból w uszach mogą również wystąpić z wielu innych powodów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów występuje dość często. Tylko kompleksowe badanie określi, czy problem jest spowodowany nadmiernym gromadzeniem się woskowiny usznej, czy innym problemem zdrowotnym. Aby nie dopuścić do zatkania ucha wskutek nagromadzenia się woskowiny, należy dbać o higienę uszu. W aptece internetowej można kupić krople do usuwania czopów woskowinowych i odblokować ucho samodzielnie.
Krople do higieny uszu
Krople do utrzymania prawidłowej higieny uszu posiadają w składzie substancje czynne: sodu acylosarkozynian i ester sacharozy. Działanie tych składników sprowadza się do nawilżania przewodu słuchowego, rozmiękczania woskowiny i naturalnego jej wydalenia na zewnątrz. Krople do utrzymania uszu w czystości i zabezpieczenia przez zaczopowaniem ucha woskowiną posiadają w składzie: oliwę z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, parafinę ciekłą, witaminę E, polisorbat 80. Produkt w bezpieczny sposób rozpuści woskowinę chroniąc ucho przed wystąpieniem stanu zapalnego. Wszystkie wymienione przykłady kropli do uszu, można nabyć w aptekach internetowych. Wystarczy skorzystać z ich strony, aby zapoznać się ze składem, działaniem i sposobem aplikowania kropli.
Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego problemu zdrowotnego skonsultować z lekarzem.
Źródło:
https://polki.pl/zdrowie/diagnostyka,problemy-z-uszami,10379810,artykul.html
https://parenting.pl/stan-zapalny-ucha-czy-wiesz-jak-go-rozpoznac
http://j8.pl/jak-odetkac-ucho/
https://www.allecco.pl/akustone-spray-do-uszu-15-ml-300-dawek.html
https://www.doz.pl/apteka/k95-Zapalenie_ucha
< powrót do listy artykułów
Czym jest stan zapalny ucha?
Zapalenie ucha to choroba charakteryzująca się procesem zapalnym w dowolnym obszarze ucha. Zgodnie z jego lokalizacją ostre zapalenie ucha jest zewnętrzne, środkowe i wewnętrzne. W zależności od natury procesu zapalnego, zapalenie ucha środkowego jest ostre lub przewlekłe. Ostre zapalenie ucha środkowego jest z reguły wynikiem różnych infekcji i przeziębień, rzadziej urazów. Przewlekłe zapalenie ucha często rozwija się po ostrym zapaleniu ucha, ale w niektórych przypadkach może rozwinąć się samoistnie: na przykład na tle wcześniejszego uszkodzenia obszaru ucha lub z powodu obecności przewlekłych ognisk infekcji w organizmie.Przyczyny zapalenia ucha
Najczęściej zapalenie ucha jest komplikowane przez ostre i przewlekłe infekcje. Co więcej, negatywny wpływ na komórki nerwowe ucha może mieć zarówno ściśle zlokalizowane ogniska zapalne, jak i patogeny przenoszone z płynami ustrojowymi z odległych, chorych narządów. Istotnym czynnikiem rozwoju niedosłuchu zmysłowo-nerwowego mogą być substancje toksyczne. Stałe działanie trucizn, oparów i pyłu w miejscu pracy hamuje wrażliwe komórki nerwowe. Długotrwałe stosowanie wielu leków może mieć podobny efekt, ponieważ wiele leków to małe dawki toksycznych substancji. Oczywiście, systematyczny pobyt w warunkach zwiększonego hałasu lub drgań może również znacznie zahamować funkcję słuchu, a ponadto prowadzić do nieodwracalnych zmian organicznych w nerwie słuchowym. Współczynnik wieku jest ściśle związany z tym aspektem, ponieważ całkowite skumulowane obciążenie hałasem podczas słuchania przez całe życie jest niezbędne. Zapalenie ucha może również wynikać z mechanicznego urazu głowy, chorób nowotworowych i alergicznych.Formy zapalenia uszu
Ostre zapalenie ucha zewnętrznego - Jest to proces zapalny wewnątrz kanału słuchowego. Może być ograniczony lub rozproszony w całym przewodzie słuchowym. Zwykle jest to spowodowane infekcją, która może zostać wywołana przez mikrourazy (np. patyczki higienczne) lub przez częsty kontakt z wodą na przykład podczas częstych kąpieli w basenie. Występuje ostry ból z biernymi ruchami ucha i chrząstki ucha. Ropienie, obrzęk zewnętrznego kanału słuchowego są możliwe wraz z upośledzeniem słuchu i uczuciem zatorów w uchu. W aptece można nabyć krople do ucha i na początkowym stadium choroby zatrzymać jej dalszy rozwój. Ostre zapalenie ucha środkowego - Jest to ostre zapalenie ucha środkowego. Ta postać zapalenia ucha jest bardzo powszechna, szczególnie u dzieci. Najczęściej jest również powodowana przez infekcje: występuje na tle ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, przeziębienia, kataru, zapalenia zatok, migdałków. W rzadszych przypadkach choroba może mieć traumatyczne pochodzenie. Ostre zapalenie ucha wewnętrznego lub zapalenie błędnika - Jest to ostre zapalenie struktur ucha wewnętrznego, które jest nie tylko częścią organu słuchowego, ale także organem równowagi. Częściej jest to powikłanie zapalenia ucha środkowego, gruźlicy, zapalenia opon mózgowych lub innych infekcji bakteryjnych lub wirusowych, mniej prawdopodobne, że rozwiną się po traumie. Jest to poważna, ale dość rzadka choroba, która ma następujące objawy: zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia równowagi, nudności, wymioty, przejściowy lub uporczywy niedosłuch.Objawy zapalenia ucha
Co do zasady symptomem, który prowadzi osobę do lekarza, jest ograniczenie słuchu. Jednak dysfunkcja słuchowa może mieć inny charakter, stopień i szybkość rozwoju. Istnieją różne rodzaje utraty słuchu:
- Ogólny spadek podatności na wszystkie dźwięki;
- Upośledzenie rozumienia mowy;
- Szum lub dzwonienie w uszach;
- Zmniejszenie podatności na dźwięki o pewnej częstotliwości: niskiej lub wysokiej;
Pozostałe objawy zależą od intensywności występujących procesów zapalnych i zwyrodnieniowych. Mogą to być: ogólne osłabienie, ból w uszach, brak równowagi, zawroty głowy, nudności, gorączka, zmiany ciśnienia krwi, uczucie pełności lub przepływu płynu w uchu.
Objawy ostrego zapalenia ucha
Jest to silny kłujący ból w uchu, wzrost temperatury, zmniejszenie słuchu, hałas w uchu. Po przebiciu błony bębenkowej, która zwykle ma miejsce w drugim lub trzecim dniu choroby, pojawia się wydzielanie ropy z ucha i objawy ustępują. Jeżeli przebicie błony bębenkowej nie wystąpiło niezależnie, konieczne jest małe przebicie, aby umożliwić wylanie się ropnej (błona bębenkowa następnie leczy się bezpiecznie).
Leczenie stanu zapalnego ucha
Leczenie zapalenia ucha w dużej mierze zależy od przyczyn, które przyczyniły się do jego rozwoju. Może to być:
- Krople do uszu wspomagają leczenie stanu zapalnego przewodu słuchowego;
- Terapia antybakteryjna;
- Detoksykacja w przypadku regularnego narażenia na substancje toksyczne;
- Leczenie chirurgiczne w przypadku nowotworów i urazów głowy;
Najkorzystniejsze rokowanie w leczeniu zapalenia nerwu słuchowego wywołanego ostrymi infekcjami, a także utratą słuchu pochodzenia toksycznego i traumatycznego. Celem leczenia innych rodzajów ubytków słuchu jest spowolnienie tempa utraty słuchu i adaptacji społecznej za pomocą aparatów słuchowych. Jednak w początkowej fazie choroby można spróbować zahamować dalszy rozwój stanu zapalnego ucha, za pomocą kropli które można kupić w aptekach internetowych. Odwiedzając stronę apteki warto zapoznać się z katalogiem leków na problemy z uszami i rozpocząć ich stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli takie leczenie nie przyniesie efektów, należy się udać do laryngologa. Z reguły ostre zapalenie ucha środkowego wymaga leczenia do lekarza laryngologa. To prawda, że niektóre przypadki nieskomplikowanego zapalenia ucha można leczyć samodzielnie, ale bardzo trudno jest przewidzieć stopień ciężkości tej choroby bez badania specjalisty. Z preparatów medycznych można stosować krople do uszu, leki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu lub paracetamolu, leki na problemy z uszami takie jak leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym. Jednak w większości przypadków podstawą leczenia jest terapia antybiotykowa wyznaczona przez laryngologa.
Powikłania po zapaleniu ucha
Spośród poważnych i niebezpiecznych powikłań zarówno ostrego, jak i przewlekłego zapalenia ucha, można zauważyć: zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, ropnie mózgu, uporczywe zaburzenia słuchowe lub przedsionkowe, zapalenie wyrostka sutkowatego, itp. Wszystkie te komplikacje, jak już wspomniano, mogą wystąpić tylko w przypadku braku szybkiego leczenia lub w wyniku zaniedbania porady lekarza. Dlatego uważna dbałość o przewód słuchowy jest ważnym czynnikiem w unikaniu powikłań i niekorzystnych skutków zapalenia ucha.
Leki na problemy z uszami dostępne w aptece online
Krople do uszu przynoszą ulgę przy powstaniu stanu zapalnego. Krople zawierają substancje czynne, powodujące zmniejszanie się opuchlizny i zabezpieczają ucho przed czynnikami zewnętrznymi. Preparat usuwa powstałe podrażnienia, łagodzi świąd oraz zaczerwienienia. Krople służą do leczenia ucha zewnętrznego, niwelują ból. Składniki zawarte w produkcie to: gliceryna posiadająca właściwości wiązania wody a tym samym zmniejszania opuchlizny, tworzenia warstwy ochronnej zabezpieczając ucho przed dalszymi podrażnieniami. Pantenol to kolejny składnik działający wspomagająco i ochronnie na przewód słuchowy. Krople do uszu wspierające ochronę przed dalszym rozprzestrzenianiem się stanu zapalnego z ucha zewnętrznego na pozostałe części przewodu słuchowego posiada w swoim składzie srebro o właściwościach antybakteryjnych. Drugim ważnym składnikiem jest miedź o funkcjach utleniających i przeciwgrzybiczych. Krople do uszu powodują zmniejszenie odczuwania swędzenia, bólu ucha oraz odetkania zablokowanego ucha. Inny przykład kropli do uszu zalecanych do stosowania w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego powstał na bazie pochodnej kwasu salicylowego - salicylan choliny. Krople niwelują ból ucha, świąd i usuwają zaczerwienienie. Lek ten jest wskazany również do zmiękczania woskowiny przed poddaniem się płukania uszu. Krople do uszu zawierające w swoim składzie olejek goździkowy, olejek geraniowy, etanol, symbio, glicerynę działają wspierająco podczas leczenia zapalenia ucha. Substancje wchodzące w skład kropli niwelują dolegliwości bólowe ucha, ograniczają obrzęk wewnątrz przewodu słuchowego. Ponadto krople poprawiają wilgotność przewodu słuchowego i wspierają antybiotykoterapię. Produkt przeznaczony jest leczenia zapalenia ucha na tle infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.
Krople do ucha środkowego
Krople do ucha zawierające klotrymazol przeznaczone są do leczenia grzybiczych zakażeń ucha środkowego i zewnętrznego spowodowanych namnażaniem się drożdży z rodzaju Candida, pleśni z rodzaju Aspergillus oraz innych grzybów. Substancja czynna posiada właściwości przeciwgrzybicze. Krople do uszu zalecane przy ostrym zapaleniu ucha środkowego, błony bębenkowej oraz przewodu słuchowego zewnętrznego, oraz do zmiękczania woskowiny przed płukaniem ucha. W skład produktu wchodzi choliny salicylan, który posiada działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Zatkanie ucha czopem woskowinowym
Kanał uszny wytwarza specjalną substancję, którą wszyscy znają, jako woskowinę. Chroni ona ucho przed kurzem, ciałami obcymi i mikroorganizmami, a także chroni skórę przewodu słuchowego przed podrażnieniami powodowanymi przez wodę. W normalnych warunkach nadmiar tej substancji naturalnie opuszcza kanał i wchodzi do otworu ucha, a następnie zostaje wypłukany. Kiedy gruczoły wytwarzają więcej woskowiny niż jest to potrzebne, mogą gromadzić i blokować ucho. Kiedy ucho jest myte można przypadkowo popchnąć woskowinę głębiej, powodując zatkanie przewodu słuchowego. Często do zatoru dochodzi także wskutek czyszczenia ucha patyczkiem higienicznym. Kumulacja woskowiny jest częstą przyczyną tymczasowego uszkodzenia słuchu. Przyczyną bólu w uchu może być nie tylko zapalenie ucha, ale także zatkanie woskowiną uformowaną w kanale słuchowym. Długotrwałe zatkanie ucha może prowadzić do infekcji. Mogą wystąpić niepokojące objawy takie jak:
- Ciężki, uporczywy ból ucha;
- Wypływ wydzieliny z ucha;
- Wysoka temperatura ciała;
- Długotrwała utrata słuchu;
- Nieprzyjemny zapach z ucha;
- Zawroty głowy;
Ważne jest, aby pamiętać, że utrata słuchu, zawroty głowy i ból w uszach mogą również wystąpić z wielu innych powodów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów występuje dość często. Tylko kompleksowe badanie określi, czy problem jest spowodowany nadmiernym gromadzeniem się woskowiny usznej, czy innym problemem zdrowotnym. Aby nie dopuścić do zatkania ucha wskutek nagromadzenia się woskowiny, należy dbać o higienę uszu. W aptece internetowej można kupić krople do usuwania czopów woskowinowych i odblokować ucho samodzielnie.
Krople do higieny uszu
Krople do utrzymania prawidłowej higieny uszu posiadają w składzie substancje czynne: sodu acylosarkozynian i ester sacharozy. Działanie tych składników sprowadza się do nawilżania przewodu słuchowego, rozmiękczania woskowiny i naturalnego jej wydalenia na zewnątrz. Krople do utrzymania uszu w czystości i zabezpieczenia przez zaczopowaniem ucha woskowiną posiadają w składzie: oliwę z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, parafinę ciekłą, witaminę E, polisorbat 80. Produkt w bezpieczny sposób rozpuści woskowinę chroniąc ucho przed wystąpieniem stanu zapalnego. Wszystkie wymienione przykłady kropli do uszu, można nabyć w aptekach internetowych. Wystarczy skorzystać z ich strony, aby zapoznać się ze składem, działaniem i sposobem aplikowania kropli.
Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego problemu zdrowotnego skonsultować z lekarzem.
Źródło:
https://polki.pl/zdrowie/diagnostyka,problemy-z-uszami,10379810,artykul.html
https://parenting.pl/stan-zapalny-ucha-czy-wiesz-jak-go-rozpoznac
http://j8.pl/jak-odetkac-ucho/
https://www.allecco.pl/akustone-spray-do-uszu-15-ml-300-dawek.html
https://www.doz.pl/apteka/k95-Zapalenie_ucha