syndety kosmetyczne
(1 produkt)Czym są syndety kosmetyczne?
Pod nazwą syndety kosmetyczne kryją się mieszaniny detergentów, które służą jako zamiennik dla mydła w utrzymaniu codziennej higieny. Zaleca się używanie ich w przypadku, gdy nasza skóra nie toleruje użycia naturalnych kosmetyków z różnych powodów, jednym z nich może być alergia. Wśród nich można wyodrębnić takie syndety z różną wartością PH (kwaśne, zasadowe lub neutralne), ale wszystkie posiadają w składzie substancje pieniące się, naturalne aromaty, substancje nawilżające, zmiękczające, wyciągi z roślin i substancje natłuszczające, a ich bazę najczęściej stanowią syntetyczne składniki myjące. Wykorzystuje się te syntetyczne składniki zamiast naturalnych związków, ponieważ związków naturalnych posiadających dobre właściwości myjące jest stosunkowo mało. Związki syntetyczne wpływają na kwaśny odczyn syndetów, co jest zaletą w przypadku posiadania wrażliwej skóry. Istotne jest, że nie zawierają mydła lub ew. niewielką jego ilość (nieprzekraczającą jednak progu 10%), co sprzyja łatwiejszej zmywalności syndetów jak i ochronie skóry. Kolejną z ich zalet w porównaniu z klasycznym mydłem jest wspomniana wyżej różnorodność syndetów pod względem wartości PH, co prowadzi do wybrania produktu najlepiej pasującego do PH swojej skóry. W ich produkcji komponuje się również oleje naturalne, chociażby olej lniany poprawiający elastyczność naskórka, będący produktem hypoalergicznym, hamującym napięcie skóry i przede wszystkim dobrze oczyszczającym ją. Jest to składnik na tyle przyjazny skórze, że można używać go także w pielęgnacji małych dzieci. Znajdują zastosowanie w kosmetykach różnego rodzaju, przeznaczonych np. dla dzieci, w olejkach lub żelach. Wśród syndetów istnieje podział na syndety stałe oraz płynne. Osoby dotknięte trądzikiem bądź łojotokiem powinny stosować syndety kwaśne (wpływające znacząco na występowanie drobnoustrojów chorobotwórczych na skórze), a osoby borykające się z suchą skórą syndety lekko zasadowe lub nawet neutralne. Syndety można kupić zarówno w aptece stacjonarnej jak i internetowej, online.Jak działają syndety kosmetyczne?
Stosowane w syndetach środki zwykle wykazują silne właściwości odtłuszczające i cechuje je umiejętność silnego pienienia się, co może być traktowane zarówno jako wada jak i zaleta. Aby zapobiec odtłuszczaniu, można stosować środki natłuszczające np. lanolinę albo lecytynę itd. Należy wspomnieć, że odtłuszczanie skóry prowadzi do jej suchości, a tym samym stanowi idealną drogę dla drobnoustrojów, które dostają się w szczeliny na pękniętej, suchej skórze. Za pienienie się syndetów kosmetycznych odpowiada ją anoniowe środki czynne, pochodzące z grupy siarczanów oksyetylenowych alkoholi tłuszczowych, które są łagodzone poprzez dodanie do preparatu hydrolizatów proteinowych. Syndety wpływają dodatkowo pozytywnie na odporność oraz funkcje obronne naskórka. Nie działają ściągająco ani nie wysuszają skóry, ponieważ często posiadają olejowo-żelową konsystencję. Obecność w ich składzie składników aktywnych zapobiega niepotrzebnej utracie wody z organizmu. Działają podobnie jak mydła tzn. nawilżają brud, rozpraszają go i jest wtedy gotowy do spłukania wodą, jednak w przeciwieństwie do mydeł ich skuteczność w oczyszczaniu brudu wynosi 100%. Można je stosować w kwaśnym środowisku i pod twardą wodą (ponieważ nie tworzą w niej mydła wapniowego czy magnezowego tak jak dzieje się to w przypadku mydeł, co skutkuje tym, że nie powstają zacieki i osady na ścianach wanny, na skórze, włosach czy ubraniach). Jeśli chce się profilaktycznie zapobiegać świądowi czy innym alergicznym reakcjom skóry, należy wybierać syndety wyprodukowane na bazie oleju z kukurydzy, masła shea albo oleju macadamia. Jedną z ich największych zalet jest brak zmiany lub tylko drobna zmiana wartości PH po zastosowaniu ich. Syndety walczą z oznakami starzenia się skóry.Co wchodzi w skład syndetów?
Mają różność zawartość związków higienicznych, jednak do tych najpopularniejszych można zaliczyć następujące składniki: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Laureth-6, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Cocamide DEA, Parfum, Cocamidopropyl betaine, Coco-glucoside, Oenothera Biennis Oil czy Laury Glucoside.Kiedy należy je stosować?
Syndety należy używać codziennie rano i wieczorem, ewentualnie zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Powinno się użyć niewielką ilość syndetu na zwilżoną uprzednio powierzchnię skóry szyi, twarzy bądź dekoltu. Preparat należy delikatnie rozprowadzić na skórze, by następnie dokładnie spłukać go z powierzchni ciała wodą.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW